Valtrex -Tabletki bez recepty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Valtrex to skuteczny lek przeciwwirusowy, który błyskawicznie unieszkodliwia wirusy opryszczki typu I i II oraz półpaśca. Valtrex nie tylko hamuje rozwój choroby, ale może być również stosowany prewencyjnie, aby zapobiec nawrotom choroby.

Wysoka dawka składnika aktywnego – 500 mg

Redukuje pęcherze już w ciągu 24 godzin

Likwiduje objawy opryszczki warg oraz narządów płciowych

Trwale dezaktywuje wirusa

Valtrex – częste pytania:

Jakie są zalety stosowania leku Valtrex?

Valtrex to doustny lek przeciwwirusowy w formie wygodnych tabletek. Wysoce aktywna substancja działa toksycznie na komórki wirusowe. Biodostępność acyklowiru otrzymanego z substancji zawartej w Valtrexie jest kilkukrotnie wyższa niż acyklowiru podanego bezpośrednio. Zastosowanie leku pozwala zmniejszyć objawy chorobowe już w ciągu doby.

Jak działa Valtrex?

Za wysoką skuteczność działania Valtrexu odpowiada substancja czynna walacyklowir. W pierwotnej formie nie jest wysoce reaktywna, jednak po przyjęciu doustnym jest metabolizowana do acyklowiru. Gdy acyklowir dostanie się do komórek wirusowych jest przekształcany do analogów nukleotydów niezbędnych do syntezy kwasu nukleinowego. Jednak zmodyfikowany acyklowir zaburza syntezę wirusowego DNA, uniemożliwiając rozwój wirusa.

Dla kogo wskazane jest stosowanie Valtrexu?

Preparat jest przeznaczony dla pacjentów zakażonych wirusem Herpes Simplex. Lekarze zalecają stosowanie Valtrexu w przypadku:

Zakażeń ospy wietrznej oraz półpaśca (również ocznego)

Zakażeń wywołanych wirusem opryszczki pospolitej (odmiana wargowa oraz genitalna)

Profilaktycznego leczenia opryszczki narządów płciowych oraz błon śluzowych

Zakażeń wywołanych cytomegalią

Prewencyjnego leczenia po przeszczepieniu narządów

Kiedy nie należy stosować Valtrexu?

Nie zawsze, kiedy istnieją wskazania do stosowania Valtrexu można go przyjmować. Przede wszystkim nie powinny go stosować kobiety karmiące piersią, ponieważ udowodniono naukowe, że acyklowir przenika do pokarmu kobiecego.

Inne przeciwwskazania do stosowania Valtrexu to:

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Zaburzenie czynności nerek (można stosować lek, ale należy zachować szczególna ostrożność i przyjmować dużą ilość płyn

Jak należy dawkować Valtrex?

Odpowiednią dawkę Valtrexu ustala lekarz. Jest ona zależna od rodzaju infekcji, a także stopnia jej nasilenia:

Opryszczka wargowa: kuracja musi trwać ok. 5-10 dni. Wydłużony okres jest zalecany w przypadku nawrotu choroby. Tabletki należy zażywać dwa razy dziennie.

Półpasiec: przez siedem dni należy przyjmować trzy razy dziennie dwie tabletki 500 mg

Opryszczka narządów płciowych: tabletki należy przyjmować dwa razy dziennie przez okres 10 dni. W leczeniu prewencyjnym wystarczy jedna tabletka 500 mg dziennie.

Czy Valtrex wywołuje skutki uboczne?

Każdy lek wydawany na receptę lub bez może wywoływać działania niepożądane. W przypadku Valtrexu skutki uboczne pojawiają się rzadko, mają łagodny przebieg i obejmują:

Bóle głowy

Nudności

Biegunkę

Fotowrażliwość

Zmiany hematologiczne krwi

Wysypka

Ból nerek

Czy mogę kupić Valtex przez Internet?

Amcyclovir, Valtrex i Famvir to preparaty przeciwwirusowe stosowane w leczeniu objawów opryszczki wargowej oraz genitalnej. Są to leki sprzedawane na receptę, dlatego konieczna jest konsultacja lekarska – stacjonarna lub internetowa. Nasza klinika oferuje możliwość porady medycznej całkowicie za darmo. Po skonsultowaniu objawów z lekarzem zostanie potwierdzona diagnoza i wypisana recepta na leki, które zlikwidują objawy choroby. Wszystkie preparaty farmaceutyczne są wydawane prosto z apteki. Nasi farmaceuci dbają, aby wszystkie leki były wysyłane w dobrze zabezpieczonych oraz dyskretnych opakowaniach. Koszty dostawy zostały wliczone już w cenę towaru. Nasza apteka korzysta z usług kurierskich, które gwarantują dostarczenie leków w ciągu 24-48 godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*