Trimetoprim

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Trimetoprim to antybiotyk stosowany powszechnie w zapaleniach pęcherza moczowego. Przyjęcie leku gwarantuje złagodzenie objawów już w ciągu pierwszych 24 godzin kuracji.  Trimetoprim jest zalecany głównie dla pań, które cierpią na notorycznie nawracające się infekcje dolnych dróg moczowych.

  • Wysoka dawna substancji czynnej – 200 mg
  • Przynosi ulgę już w ciągu pierwszej doby
  • Niezawodny w nagłych infekcjach pęcherza
  • Silne działanie przeciwbakteryjne

Jakie są zalety stosowania Trimetoprimu?

Trimetoprim to pewny lek na zapalenie pęcherze, który już w ciągu pierwszej doby zmniejsza uciążliwość objawów oraz eliminuje źródło zakażenia. Lek może być stosowany również profilaktycznie u kobiet cierpiących na powracające zapalenie pęcherza moczowego.

Jak działa Trimetoprim?

Lek na zapalenie pęcherza moczowego – Trimetoprim zawiera w swoim składzie pochodną diaminopirymidyny, która wykazuje silne działanie bakteriostatyczne wobec E.coli, K. pneumoniae, Enterobacter sp., Legionella sp., Shigella sp. i wiele innych.  Trimetoprim hamuje rozwój bakterii oraz niszczy ich skupiska, dzięki czemu cofa przebieg choroby aż do pełnego wyleczenia. Lek może być stosowany także profilaktycznie w wysokim ryzyku zakażenia pęcherza.

Kto może stosować Trimetoprim?

Lek jest wskazany dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem układu moczowego, biegunką lub durem brzusznym.  Trimetoprim nie może być stosowany u chorych z nadwrażliwością na składnik aktywny oraz u osób z ciężką niewydolnością nerek, małopłytkowością, niedoborem kwasu foliowego ora u ciężarnych. Trimetoprim może być stosowany u niemowląt powyżej 3- go miesiąca życia.

Jakie jest dawkowanie Trimetoprimu?

Tabletki Trimetoprim dostępne są w dwóch dawkach: 100 mg oraz 200 mg. W przypadku zaawansowanego stadium infekcji, zaleca się tabletki 200 mg, które należy przyjmować dwa razy dziennie przez okres 2-3 tygodni, w zależności od szybkości ustępowania choroby. Do leczenia prewencyjnego zaleca się niższą dawkę leku – 100 mg. Czas kuracji jest określany indywidualnie.

Lek Trimetoprim należy przyjmować doustnie niezależnie od posiłków, popijając szklanką wody.

Czy Trimetoprim wywołuje skutki uboczne?

Niektórzy pacjenci stosujący Trimetoprim zgłaszali łagodne działania niepożądane w postaci:

  • Świądu i wysypki
  • Wrażliwości na słońce
  • Zaburzenia pracy żołądka (bóle brzucha, mdłości)

Jak kupić Trimetoprim przez Internet?

Zamawianie leków w klinice internetowej jest nie tylko szybkie i wygodne, ale również bezpieczne i dyskretne. Pacjent nieposiadający recepty jest zobowiązany do odbycia darmowej konsultacji medycznej, która pozwoli upewnić się lekarzowi, że wybrany lek jest właściwy i bezpieczny dla chorego. Po otrzymaniu niezbędnym informacji, zostanie wypisana recepta, która będzie błyskawiczne zrealizowana w aptece i wysłana pod wskazany przez chorego adres. Przesyłki docierają do chorego w ciągu 24-48 godzin.

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*