Systen Conti

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Systen Conti to plastry stosowane w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Ich działanie pozwala na uregulowanie poziomu estrogenu w organizmie. Systen Conti są stosowane w celu zminimalizowania negatywnych skutków menopauzy, zazwyczaj w chwili, gdy inne metody leczenia HTZ zawiodły.

  • Minimalizuje skutki menopauzy
  • Zapobiega rozwojowi osteoporozy
  • Wskazany także dla kobiet niepodannych histerektomii
  • Dwa składniki aktywne – estrogen i progestagen

Jak działa Systen Conti?

Systen Conti jest ścisle dopasowany do potrzeb kobiet, dla których nieodpowiednie okazało się, zażywanie leków doustnych. W tej postaci leczenie HTZ estrogen i progestagen są wchłaniane są do organizmu przez skórę, z pominięciem pierwszego przyjęcia hormonów przez układ pokarmowy. Zawarte hormony zmniejszają objawy menopauzy takie jak wahania nastroju, problemy z nawilżeniem pochwy lub nagłe uderzenia gorąca. Regularne dostarczanie progestagenu dodatkowo zapobiega rozwojowi raka macicy.  

Kto nie powinien stosować leku?

Plastry hormonalne Systen Conti są przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy, u których nie wykonano zabiegu usuwania macicy. Lek powinien być stosowany przez kobiet pomiędzy 40 a 60 rokiem życia, jednak lekarze najczęściej zalecają rozpoczęcie kuracji w wieku 55 lat.

Przeciwwskazaniem do stosowania plastrów jest stwierdzone uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Nie wskazane jest stosowanie leku w przypadku: raka macicy lub piersi, chorób serca, zaburzeń wątroby, porfirii, krwawień z pochwy niewiadomego pochodzenia oraz mięśniaków macicy. Plastry stanowiące element hormonalnej terapii zastępczej nie są wskazane również dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią.

Jak stosować plastry Systen Conti?

Systen Conti występuje w postaci plastrów, które powinny być pojedynczo naklejone na czystą, suchą skórę i pozostawione na niej przez około 3 – 4 dni. Plaster wymagają zmiany ok. 2 razy na tydzień. Ważne jest, aby kolejny plaster przykleić w innym miejscu niż poprzedni. Plastry należy aplikować w sposób ciągły, bez przerw pomiędzy kolejnymi opakowaniami.  

W sytuacji, gdy plaster odklei się, powinien zostać natychmiastowo przyklejony z powrotem. Jeśli odlepi się on podczas kąpieli, należy dokładnie osuszyć skórę i dopiero wtedy zaaplikować kolejny plaster.

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Systen Conti tak jak inne leki  może wywoływać działania niepożądane, tym bardziej że zawiera w składzie dwa hormony.  Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych należą: bóle głowy, powiększenie piersi, zmienność nastroju oraz plamienie z pochwy. Poważne działanie niepożądane takie jak zaburzenia pracy wątroby pojawiają się niezwykle rzadko. Aby dokładnie zapoznać się z ryzykiem i rodzajem skutków ubocznych należy przeczytać ulotkę leku.

Jak kupić lek?

Apteka internetowa zapewnia bezpieczną i dyskretną możliwość zakupienia leku. Przed realizacją zamówienia, należy wypełnić dyskretny formularz medyczny, który zostanie przenalizowany przez współpracującego z naszą kliniką lekarza medycyny. Na podstawie zawartych w nim danych o zdrowiu pacjenta, specjalista podejmie decyzję o wypisaniu recepty. Wszystkie leki dostępne w naszej aptece internetowej wysyłane są prosto ze stacjonarnej apteki znajdującej się w Londynie. Wybór przesyłki kurierskiej gwarantuje otrzymanie przesyłki w ciągu 24-48 godzin od złożenia zamówienia.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*