Przegląd szamponów na wypadanie włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Szamponów używamy do codziennej ( no przynajmniej niektórzy) pielęgnacji włosów. Ilość tego typu produktów na rynku jest ogromna. Różnią się składem, zapachem, rodzajem owłosienia do którego są przeznaczone, a także różnorodnością celu ich stosowania. Ten wielki wybór pozwala dobrać preparat pasujący nam i rozwiązujący nasze problemy ( na przykład łupież, czy przetłuszczające się włosy). Mało kto wie, że istnieje też spora grupa szamponów przeznaczonych do walki z łysieniem. Ich skład opiera się o związki, które z powodzeniem znaleźć można w innych preparatach, chociażby tych do łykania, czy spryskiwania łysiejących miejsc. Do tego szampony mają jedną przewagę. Skutki uboczne w ich przypadku są zminimalizowane. Ja dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się paru, ale zakładam, że czytelnicy znają pewnie wiele innych takich preparatów.

Radical

Zacznę od szamponu, który bez wątpienia wybija się ponad inne ceną. Około 10 złoty za preparat na wypadające włosy, to raczej nie dużo. Wynika to poniekąd z tego, że jego skład opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach. A główną bronią w walce z wypadaniem włosów jest dość pospolity skrzyp. Celowo nie użyłem określenia „walka z łysieniem”, gdyż ten preparat może pomóc raczej w łagodnej formie utraty owłosienia, tej spowodowanej stresem, czy brakiem odpowiednich witamin w organizmie. Najbardziej widoczne efekty uzyskają panie, u których wypadanie włosów ma raczej łagodniejszą formę.

Revitax

Z kolei ten preparat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy mają problem z dziedzicznym, bądź hormonalnym łysieniem. Niech nie zdziwi Was jego koszt (około 70 złotych), bo wraz z szamponem dostajecie również serum, które ma wzmacniać i pobudzać porost włosów. Skład samego preparatu oparty jest na kofeinie, która transportowana jest do mieszków włosowych. Jej zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosów, a jednocześnie wydłużanie ich żywotności. Oprócz kofeiny w składzie znajduje się także witamina B3 i pantenol które w pewien sposób mają uelastyczniać włosy, ułatwiając ich rozczesywanie.

Alpecin C1

Kolejny szampon ma podobne skład do opisywanego powyżej. Tutaj też za walkę z wypadającymi włosami odpowiedzialna jest kofeina. I tu przy okazji wspomnę, że ten właśnie składnik w pewien sposób blokuje dostęp testosteronu ( i jego pochodnej DHT) do naszych włosów. A naturalną konsekwencją takiego działania jest odżywianie włosów i zapobieganie ich wypadaniu. Na Alpecin C1 zwróciłem też uwagę ze względu na niską cenę. Producenci tego preparatu chwalą się także tym, że jego skuteczność była badana i potwierdzona przez znane kliniki (między innymi uniwersytecką w Berlinie).

Dermena

Ten preparat jest w podobnym przedziale cenowym co Alpecin C1. Różni go jednak przede wszystkim skład i podejście do tematu wypadania włosów. W jego przypadku większą uwagę zwrócono na odwrócenie problemu miniaturyzacji mieszków włosowych. To z kolei powoduje niedostateczne odżywienie włosa, a w konsekwencji jego wypadanie. Chlorek metylonikotynamidu (tak zwany metabolit witaminy PP) jest w Dermenie głównym czynnikiem sprawczym w walce z wypadaniem włosów. Przyznam też, że ten preparat zainteresował mnie ze względu na szybkość działania. Pierwsze efekty można zauważyć po 3-4 tygodniach stosowania.

Klorane

Ostatnim dzisiaj szamponem, który postanowiłem Wam przedstawić jest Klorane. Można powiedzieć, że spina on klamrą wraz z Radicalem ten krótki spis. Opisywany preparat również opiera się na wyciągach z roślin. W jego przypadku głównym składnikiem jest wyciąg z kory drzewa chinowego, która ma wzmacniać i stymulować porost włosów. Oprócz tego składnika w Kloranie znajduje się niemal bomba witaminowa, które to pomogą odżywić Wasze włosy.  I co podkreślają producenci, szampon ten nie powoduje żadnych skutków alergicznych.

Jak już wspomniałem na początku to tylko wybrane przykłady szamponów na wypadanie włosów. Temat jest na tyle rozległy, że w niedługim czasie zajmę się nim znowu. Do tego czekam na wszelkie sugestie od czytelników, które być może dadzą mi większe rozeznanie w tym temacie. Być może jest szampon o których wspomnieć by również należało.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*