Pedofilia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nieletni zabroniony seks

Krócej: Popęd seksualny do dziecka. Dłużej: Podejmowanie kontaktów seksualnych z dziećmi poniżej 15 roku życia lub fantazjowanie o nich przez osobę dorosłą; u pedofila jest to preferowany lub jedyny sposób podniecenia i zaspokojenia potrzeb seksualnych.

Zachowania mogą wstępować na różnych poziomach:
– podglądanie
– rozmowy o treściach seksualnych
– przedstawianie pornografii
– pokazywanie narządów intymnych
– przedstawianie zachowań seksualnych (np. masturbacja)
– robienie zdjęć, kręcenie filmów w seksualnych pozach czy podczas zachowań seksualnych
– całowanie
– oglądanie ciała, narządów
– dotykanie ciała, narządów
– seks oralny
– seks z penetracją pochwy lub odbytu

Schemat działania
Pedofil by móc wykorzystać dziecko musi się z nim zaprzyjaźnić bądź być już wcześniej zaprzyjaźniony. Często pedofilem jest ktoś, kogo dziecko dobrze zna i ma do tej osoby zaufanie: rodzic, osoba z bliskiej rodziny, nauczyciel, trener. Jeśli to konieczne stara się zaprzyjaźnić z dzieckiem – okazuje swoje zainteresowanie, różnymi sposobami chce przekonać dziecko do siebie, zbudować silną relację. W pewnym sensie próbuje nawet uzależnić dziecko od siebie wykorzystując najczęściej emocje czy przemoc. Dziecko nie mając świadomości, iż jest wykorzystywane często nie widzi w tym nic złego, w wielu przypadkach jest utwierdzane w przekonaniu, że to, co się dzieje między nim, a pedofilem to rodzaj szczególnej więzi więc czuje się wyróżnione i dowartościowane. Proszone o dochowanie tajemnicy obiecuje nikomu nic nie mówić. Czasem dziecko zdając sobie nawet sprawę, iż zabawy nie powinny mieć miejsca zgadza się na nie bojąc się odmówić lub ulegając namowom.

Bolesna prawda
Kiedy osoba wykorzystywana uświadamia sobie co naprawdę się dzieje jest to trauma, która ciągnąć się będzie do końca życia. Dziecko potrzebuje pomocy, musi poddać się terapii, często najbliższa rodzina także.

Jesteś molestowana/y?
We wszystkim co się dzieje nie ma żadnej Twojej winy. Bez względu na to jak bardzo nie chcesz i jak bardzo się wstydzisz musisz powiedzieć o wszystkim komuś, komu ufasz i kto może Ci pomóc – rodzicom, komuś z rodziny, nauczycielom. Pewnie czujesz się źle, czujesz odrazę i niechęć do samego siebie. Jeśli boisz się to zrobić skontaktuj się z organizacjami czy fundacjami, które specjalizują się w tego typu sprawach, oni na pewno Ci pomogą. Jeśli byłeś wykorzystywana/y możesz założyć sprawę nawet w 15 lat od zdarzenia. Osoba, która Cię skrzywdziła może też skrzywdzić innych i nawet jeśli wpisuje się w hasło „najbliższa rodzina” powinna ponieść karę za to, co zrobiła.
Czytaj dalej: Miejsca i numery; Przemoc

Kary i leczenie
Zgodnie z nowym Kodeksem Karnym przestępstwa seksualne popełniane wobec osób poniżej piętnastego roku życia to zbrodnia, za którą grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. O kastracji pedofila ma decydować sąd na sześć miesięcy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary. Jeśli pedofil dokonał gwałtu na dziecku poniżej 15. roku życia lub osobie najbliższej grozi mu od trzech lat pozbawienia wolności wzwyż, a umieszczenie go w zakładzie zamkniętym lub skierowanie na leczenie ambulatoryjne jest obligatoryjne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*