Laser frakcyjny Palomar

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Laser Lux1540 ™ Fractional firmy Palomar jest jedynym laserem zatwierdzonym przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, w skrócie FDA) jako w pełni bezpieczne i skuteczne urządzenie do leczenia rozstępów. W trakcie prowadzonych badań, laser Palomar określono jako „pierwszy spośród laserów stasowanych do leczenia rozstępów, który naprawdę działa”.

Nadanie certyfikatu przez znaną z rygorystycznych przepisów, amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, poprzedził szereg badań klinicznych. Testy wykazały, że u pacjentów leczonych laserem Lux1540 osiągnięto poprawę wyglądu rozstępów wynoszącą od 51 do 75 procent.

– Laser frakcyjny wykorzystuje metodę frakcjonowanej termolizy. Jest to nowa i wyjątkowo skuteczna technologia zwalczania problemów skórnych. Rewolucyjność lasera frakcyjnego, polega na tym, że oddziałuje on na wybrane punkty skóry, tworząc mozaikę zdrowych i naświetlonych komórek, w przeciwieństwie do starszych typów laserów, które oddziaływały jednakowo na całą powierzchnię – wyjaśnia Dr Beata Kociemba, prezes warszawskiego Instytutu Beauty Derm, jednej z klinik rekomendowanych przez Palomar Medical Technologies.

Jak działa laser frakcyjny Palomar

Rozstępy to nic innego jak zerwanie sieci włókien kolagenowych w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, do czego zwykle dochodzi w trakcie ciąży lub na skutek nagłego przytycia. Teraz wyobraźmy sobie, że nasze tkanki produkują kolagen z intensywnością większą, niż u kilkuletniego dziecka. Na skórze nie tworzą się rozstępy, mimo, iż ciało zwiększa swój rozmiar w błyskawicznym tempie. Dzięki współczesnej medycynie uzyskanie takiego efektu jest możliwe. Służy temu naświetlanie tkanek wiązką promieni lasera frakcyjnego.

Technika frakcjonowanej termolizy polega na tym, że na obszarze naświetlanego centymetra kwadratowego skóry robione są setki, a nawet tysiące mikrootworów. Wiązka światła laserowego, wpuszczana jest przez mikrootwory pod powierzchnię skóry na głębokość powyżej 1 mm. Promieniowanie powoduje podgrzanie i denaturację, czyli uszkodzenie kolagenu w obszarze skóry właściwej. Stare wiązania kolagenowe są niszczone, w celu wywołania intensywnego procesu regeneracji skóry. Podczas odbudowy naświetlonych miejsc, przegrzane komórki są eliminowane przez organizm i zastępowane nowymi warstwami skóry. Naświetlone obszary komórek otoczone są zdrowymi warstwami skóry, co znacznie przyspiesza i ułatwia regenerację skóry i odbudowę włókien kolagenowych i elastylowych.

Przed i po zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegu są zmiany nowotworowe i uszkodzenia skóry. Zabronione jest opalanie się w okresie dwóch tygodni przed i po zabiegu. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga podania znieczulenia miejscowego ani rekonwalescencji. Po zabiegu pacjenci wracają do codziennych zajęć, nie odczuwając dyskomfortu. Jedynie w miejscach naświetlanych mogą wystąpić chwilowe zaczerwienienia.
Pierwsze efekty zabiegu uwidaczniają się po 2 – 3 tygodniach. Optymalna ilość zabiegów zależy od stopnia zniszczenia skóry oraz od pożądanego efektu końcowego. Zwykle zaleca się od 3 do 6 zabiegów w odstępach miesięcznych. Po zastosowaniu serii powtórzeń, dochodzi do całkowitej „wymiany” włókien kolagenowych i przebudowy skóry. Oprócz rozstępów, laser frakcyjny skutecznie redukuje zmarszczki, nierówności i przebarwienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*