Komputery cyklu – nowoczesne planowanie rodziny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly – komputery cyklu – to sposób na zdrowe, łatwe i skuteczne planowanie rodziny.

Co to są komputery cyklu?

Komputery cyklu to nowoczesne urządzenia do wyznaczania rytmu płodności i niepłodności kobiety. Wskazują dni, w których występuje największe prawdopodobieństwo poczęcia dziecka oraz te, w których zajście w ciążę jest niemożliwe.

Komputery cyklu nie są metodą antykoncepcyjną – pozwalają one przewidzieć, w których dniach należy zrezygnować ze współżycia lub użyć mechanicznego środka antykoncepcyjnego, aby nie doszło do poczęcia dziecka.

Opierają się na naturalnym rytmie płodności kobiety, nie ingerują w fizjologiczny cykl miesiączkowy – są więc zarówno zdrowe, jak i skuteczne.

 

 

 

 

Na czym polega działanie komputerów cyklu?

Działanie komputerów cyklu polega na codziennym pomiarze i rejestracji zmian temperatury ciała kobiety (główna oznaka rytmu płodności). Następnie komputery zapisują te dane i analizują je, biorąc pod uwagę także zapisane w pamięci urządzenia informacje o około milionie cykli innych kobiet.

Dzięki temu urządzenia mogą dokładnie wyznaczać dni płodne, niepłodne oraz owulację.

Wynik analizy sygnalizowany jest przez zaświecenie się lampki o odpowiednim kolorze – czerwonym, pomarańczowym lub zielonym – w zależności od wyniku analizy.

Jakie urządzenia są szczególnie popularne?

Szczególnie popularne urządzenia do monitorowania cyklu to:

Lady-Comp

Baby-Comp

Pearly.

Co to jest Pearly?

Pearly jest małym komputerem cyklu, przeznaczonym głównie dla młodych kobiet, stosowanym głównie w celu uniknięcia poczęcia.

Dokonuje pomiaru temperatury z dokładnością do 0,01°C. Prognozuje płodność na 6 kolejnych dni. Ma możliwość wykonywania wydruku danych o cyklu z poprzednich 99 dni. Posiada niepodświetlany wyświetlacz LCD oraz baterię (którą można wymieniać).

Co to jest Lady-Comp?

Lady-Comp jest stosowany głównie w celu unikania poczęcia.

Lady-Comp ma możliwość wydruku danych o cyklu z poprzednich 180 dni. Może przedstawiać użytkowniczce statystki jej cyklu (zakres owulacji, średnią długość cykli, skok temperatury).

Urządzenie jest bardzo trwałe i może służyć użytkowniczce ok. 10 lat. Ma podświetlany, kolorowy wyświetlacz oraz akumulator z ładowarką oraz budzik.

Co to jest Baby-Comp?

Baby-Comp jest urządzeniem bardzo podobnym do Lady-Comp, wyposażony jest jednak w szereg dodatkowych funkcji przydatnych w przypadku planowania ciąży.

Baby-Comp:

Ma możliwość zapamiętywania informacji o współżyciu – dzięki temu może już po 4 dniach informować o możliwej ciąży, po 15 dniach o prawdopodobnej ciąży, a po 18 dniach ciążę potwierdza.

Podaje datę poczęcia i przewidywaną datę porodu

Posiada program do przewidywania płci dziecka.

W jaki sposób BabyComp może pomóc zaplanować płeć dziecka?

Przewidywania Baby Comp opierają się na zasadzie, że plemniki z materiałem genetycznym odpowiadającym za poczęcie dziewczynki są bardziej odporne i przeżywają w organizmie kobiety nawet do 5 dni. Plemniki z informacją genetyczną o płci męskiej zwykle mogą żyć krócej, ale z kolei są szybsze. Tak więc, w celu poczęcia dziewczynki należy współżyć kilka dni przed owulacją, a chłopca – najlepiej tuż w okolicy owulacji.

Jak stosuje się komputery cyklu?

Stosowanie komputera cyklu polega na dokonywaniu za pomocą urządzenia pomiaru temperatury codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, mniej więcej o stałej porze.

Komputer od razu wyświetla informację o tym, czy dzień jest płodny czy nie. W przypadku pierwszego użycia oraz zastosowania urządzenia po długiej przerwie – wyświetla się pomarańczowe światełko, które oznacza, że urządzenie nie jest w stanie określić momentu cyklu (płodności).

Jaka jest skuteczność komputerów cyklu?

Wskaźnik Pearla w przypadku dokładnego stosowania się do wskazań komputerów cyklu – Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearla wynosi 0,7. Jest to zatem skuteczność porównywalna do skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

Dla kogo komputery cyklu nie są wskazane?

Komputerów cyklu nie da się stosować u kobiet:

Korzystających z antykoncepcji hormonalnej

U których występują zaburzenia cyklu miesiączkowego (dosyć nieregularne, ale prawidłowe cykle – z owulacją – nie są przeciwwskazaniem).

Czy komputery cyklu mogą zaszkodzić zdrowiu kobiety?

Nie. Komputery cyklu są neutralne dla zdrowia kobiety, ponieważ nie ingerują w żadne procesy fizjologiczne w organizmie. Nie mają żadnych działań niepożądanych. Są z tego powodu bardzo interesującą alternatywą dla antykoncepcji hormonalnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*